Udinese zadivio Italiju u jeku pandemije

Serie A 12. tra 20208:43 > 8:48
Alessandro Sabattini/Getty Images

Ono što radi Udinese je fascinantno u teškim trenucima

Iako su uslijed pojave koronavirusa zaustavljene sve sportske aktivnosti, u Udineseu su ovih dana prilično zaposleni.

Poznato je kako je Italija europsko žarište zaraze i da je u ovoj zemlji skoro 100 tisuća oboljelih, a u ovim teškim vremenima u Udineseu su odlučili pomoćnim starijim i nemoćnim.

Klub sa Friulija je, naime, pokrenuo inicijativu prema kojoj organizira dostavu namirnica, lijekova i ostalih potrebnih stvari za starije vlasnike sezonskih ulaznica, i to sve kako ne bi morali izlaziti vani i izlagati se riziku.

‘U ovim trenucima koje nitko nije očekivao htjeli smo dati svoj doprinos’, rekao je predsjednik kluba Franco Collavino.

Dostava je, kako pišu talijanski mediji, omogućena ljudima na području Udina, Trsta i Pordenonea.

Kada se kriza završi svi volonteri koji sudjeluju u ovoj akciji bit će nagrađeni besplatnim ulaznicama za Udineseove utakmice.

Getty Images/Dino Panato