Rakitić gledao remi, Budimir igrao u porazu

Ricardo Larreina via Guliver Images

Nogometaši Villarreala i Seville odigrali su u Valenciji 1:1 u utakmici 6. kola španjolske La Lige čime su gosti iz Andaluzije i dalje ostali samo na jednoj ligaškoj pobjedi u sezoni.

Već u osmoj minuti Sevilla je povela golom Olivera Torresa, a domaćin je naknadnu inicijativu materijalizirao kada je Alex Baena pogodio u 51. minuti za 1:1.

Do kraja utakmice su obje momčadi imale dovoljan broj odličnih prilika i mogle su osvojiti i preostala dva boda, no završilo je s po jednim golom u svakoj mreži. Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić ostao je na gostujućoj klupi za pričuve kroz cijelu utakmicu.

Villarreal je tako i dalje na šestom mjestu ljestvice, dok je Sevilla i dalje prilično nisko, tek je na 15. mjestu.

U ranijem terminu nogometaši Getafea uspješno su odradili gostovanje u Pamploni te su pobijedili Osasunu 2:0.

Gosti su poveli u 30. minuti kada je domaću mrežu naciljao Juan Iglesias, a novi korak prema bodovima Getafe je napravio na samom kraju prvog dijela kada je isključen domaći igrač, Argentinac Avila. Potvrda pobjede Getafea dogodila se u 76. minuti, a konačnih 2:0 postavio je Alvarez. Na samom kraju ogleda pocrvenio je i igrač Getafea Milla.

Hrvatski nogometaš Ante Budimir je za Osasunu igrao do 77. minute. Osasuna je upisala drugi poraz ove sezone, a Getafe drugu pobjedu. Osasuna je ostala peta na ljestvici, dok se Getafe popeo na 14. mjesto.