Penal i poništeni gol Brightona, na kraju jedva do boda

Nogomet 14. sij 202223:15 > 23:36 0 komentara
Brighton and Hove Albion v Manchester City Premier League 18/05/2021. Lap of honour Brighton and Hove Albion midfielder

U jedinoj utakmici engleskog nogometnog prvenstva igranoj u petak Brighton and Hove Albion i Crystal Palace su igrali 1-1 (0-0).

Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a najbolju priliku imali su domaći u 38. minuti, no udarac s bijele točke Grossa obranio je vratar Crystal Palacea Butland, u nastavku su se tresle obje mreže.

Poveli su gosti kada je Gallagher (69) snažnim udarcem sa 10-ak metara pretvorio proigravanje Schluppa u pogodak, no pred kraj utakmice je Andersen (87-ag) nespretnom reakcijom pogodio vlastita vrata nakon ubačaja Maupaya.

Osmi Brighton sada ima 28 bodova, četiri više od 11. Crystal Palacea.

Na vrhu je Manchester City sa 53 boda, 10 više od drugog Chelseaja, a 11 od trećeg Liverpoola.