‘Klopp je već legenda, ali ako osvoji sve….’

Nogomet 15. svi 202213:51 > 13:52 0 komentara
Reuters/Phil Noble

Jürgen Klopp i njegov Liverpool u subotu su podigli trofej pobjednika FA Cupa nakon što su u finalu nakon jedanaesteraca svladali Chelsea.

Klopp i njegova družina love četiri trofeja u jednoj sezoni, a trenutno su na pola puta nakon osvojenih Liga, odnosno FA Cupa. Preostaju dva trofeja za koje će im trebati i najviše sreće, odnosno znanja, riječ je naravno o prvenstvu gdje trenutno za Manchester Cityjem zaostaju tri boda dva kola prije kraja. Konačno, 28. svibnja igrat će finale Lige prvaka u Parizu protiv Real Madrida.

Nekadašnji igrač Liverpoola Danny Murphy, u tekstu za Daily Mail, napisao jest kako smatra da će Klopp, u slučaju još nevjerojatnije žetve trofeja ući u apsolutnu legendu kluba s Anfielda.

Odrastao sam na pričama o legendama Liverpoola, velikim trenerima poput Billa Shanklyja i Boba Paisleyja. No, nitko od njih nije osvojio oba kupa, prvenstvo i ligu prvaka u jednoj sezoni,” piše Murphy.

Posebno valja istaknuti situaciju koju je u Liverpoolu našao Klopp kada je stigao 2015. godine. Klub se tada nije borio za nikakve trofeje, a nisu bili niti blizu osvajanja prvenstva. No, od Kloppova dolaska stvari su se senzacionalno promijenile i Liverpool sada svake godine konkurira za najveće trofeje.

Murphy je Kloppa proklamirao legendom Liverpoola, no posebna ga čast čeka ako osvoji sve što može osvojiti ove sezone.

Jürgen je već sada legenda Liverpoola, ali ako još osvoji prvenstvo i ligu prvaka tada će vjerojatno biti i najveći trener Redsa u povijesti.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!