Guardiola hrabro kritizirao Superligu: To nije sport!

Nogomet 20. tra 202116:02 > 16:16
(Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Menadžer Manchester Cityja Pep Guardiola za razliku od nekih svojih kolega rekao je svoje mišljenje o Superligi.

Danas su engleski mediji objavili kako su se čelnici Manchester Cityja i Chelseaja pitaju da li su donijeli dobru odluku, te razmišljaju o tome da napuste Superligu.

Na press konferenciji danas je Pep Guardiola sve iznenadio jer je priznao da mu se ideja Superlige baš ne sviđa i to je objasnio na svoj način.

Znam neke informacije ne sve. Ne znam zašto su izabrani baš ove momčadi. Sport nije sport ako vam je uspjeh zagarantiran i kada ne postoji veza između truda i nagrade. Nije sport ako vam nije važno da li ćete izgubiti. Nije fer prema momčadima koje se bore za sami vrh, a ne mogu da se kvalificiraju jer je uspjeh već zagarantiran nekim klubovima. To sada osjećam i ne znam što se može promijeniti. Kažu da tih pet klubova može da se kvalificira ako budu dobri. Pa što će biti s klubovima koji budu imali loše sezone jednu za drugom, a bit će kvalificirani za Superligu. To nije sport“, poručio je Guardiola i dodao.

Situacija oko Superlige mora se objasnitisvima i da se zna zašto su donesene takve odluke. Zašto Ajax nije uključen sa svim uspjesima koje ovaj klub ima kroz povijest? Pokušajte mi to objasniti“.