Fa kup: Fernandes krasnim golom srušio Liverpool

Premier League 24. sij 202120:04 > 21:18
Mike Hewitt/Getty Images

Manchester United plasirao se u osminu finala FA Kupa nakon što je večeras na Old Traffordu u sjajnom susretu savladao Liverpool sa 3:2.

Za razliku od prvenstvenog dvoboja gdje nismo vidjeli gotovo ništa (0:0), večeras je na Old Traffordu postignuto čak pet golova.

Liverpool je prvi stigao do pogotka. Igrala se 18. minuta kada je Mo Salah iskoristio odličnu asistenciju Firmina i pogodio je za 0:1. Radost gostiju je trajala samo osam minuta. U 26. minuti utakmice Mason Greenwood pogađa za 1:1 nakon odličnog proigravanja Rashforda.

Ovim se rezultatom otišlo na odmor, a na samom otvaranju drugog dijela United dolazi do vodstva. Rashford bježi obrani Liverpoola i zabija za 2:1.

Brzo se Liverpool vratio. Deset minuta je United imao vodstvo, a za goste je u 58. minuti ponovo zabio Salah za 2:2.

Liverpool je potom imao dobre šanse da preokrene dvoboj, ali nije uspio postići pogodak.

Zato United je. Igrala se 78. minuta kada je Bruno Fernandes fenomenalno zabio iz slobodnog udarca i donio je Crvenim vragovima pobjedu od 3:2 i prolaz u sljedeću fazu FA Kupa gdje ih čeka West Ham.