Vlasnik Chelseaja Roman Abramovič oglasio se nakon glasina da prodaje klub iz Londona.
“Želio bih se pozabaviti nagađanjima u medijima tijekom proteklih nekoliko dana u vezi s mojim vlasništvom nad Chelseajem. Kao što sam već rekao, uvijek sam donosio odluke u najboljem interesu kluba. Stoga sam u trenutnoj situaciji donio odluku o prodaji Kluba, jer smatram da je to u najboljem interesu Kluba, navijača, zaposlenika, kao i sponzora i partnera Kluba”, započeo je Abramovič pa nastavio:
“Prodaja Kluba neće biti brza, već će slijediti propisani postupak. Neću tražiti otplatu bilo kakvih kredita. Za mene se nikada nije radilo o poslu niti o novcu, već o čistoj strasti prema igri i klubu. Štoviše, zadužio sam svoj tim da osnuje dobrotvornu zakladu u koju će se donirati sav neto prihod od prodaje. Zaklada će biti za dobrobit svih žrtava rata u Ukrajini. To uključuje osiguravanje ključnih sredstava za hitne i neposredne potrebe žrtava, kao i potporu dugoročnom radu na oporavku.”
“Molim vas da znate da je ovo bila nevjerojatno teška odluka i da me boli što se rastajem od Kluba na ovaj način. Međutim, vjerujem da je to u najboljem interesu kluba.”
“Nadam se da ću uspjeti posljednji put posjetiti Stamford Bridge da se osobno pozdravim sa svima vama. Bila je privilegija biti dio Chelseaja i ponosan sam na sva naša zajednička postignuća. Nogometni klub Chelsea i njegovi navijači uvijek će biti u mom srcu. Hvala vam, Roman.”
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Budi prvi koji će ostaviti komentar!