Solskjaer: Plan je da se vratim u Molde

Michael Steele/Getty Images

Menadžer Manchester Uniteda Ole Gunnar Solskjaer priznao je da nije siguran hoće li ostati na klupi tog kluba i sljedeće sezone.

Norveški stručnjak je u klub sa Old Trafforda došao na posudbu iz Moldea, što je zaista rijedak slučaj, a novinare je zanimalo što se događa sa njegovim ugovorom.

Povezano

Posebno je čudno to što je Molde sa svoje službene stranice skinuo vijest o tome da je produžio ugovor sa njim na tri godine.

“Nisam sasvim siguran kako to funkcionira. Mislim da je ugovor sa Moldeom istekao i da sada vrijedi samo onaj sa Unitedom”, rekao je Solskjaer, a potom dodao:

“Da vidimo što piše u ugovoru…ovdje stoji da sam mendžer Moldea. To zapravo nije klub u kojem trenutno radim, ali postoji plan da se na kraju sezone vratim”.

Britanski Sky Sport piše da prema svim pravilima trener može imati ugovor samo sa jednim klubom, unatoč Solskjaerovom trenutnom angažmanu.

Ole Gunnar Solskjaer je preuzeo Manchester United u kritičnom trenutku poslije otkaza Josea Mourinha i sa Unitedom počeo bilježiti odlične rezultate. “Crveni vragovi” su odigrali 16 susreta od kada ih je preuzeo Norvežanin, od čega su zabilježili13 pobjeda, dva remija i samo jedan poraz, i to od PSG-a u Ligi prvaka.