Premier League 19. sij 201919:58 > 20:11
Mike Hewitt, Getty Images Sport

U 23. kolu engleske Premier lige nogometaši Arsenala slavili su na Emiratesu protiv Chelseaja rezultatom 2:0.

Julian Finney, Getty Images

U velikom londonskom derbiju između Arsenala i Chelsea, “Topnici” su slavili pogocima Alexandrea Lacazettea i Laurenta Koscielnyja.

U prvom poluvremenu je odlučen dvoboj, jer je u tom razdoblju Arsenal postigao oba pogotka na utakmici. Prvo je u 14. minuti sjajno reagirao Lacazette u kaznenom prostoru nakon asistencije Bellerina. Inače, Bellerin je u drugom dijelu utakmice izašao na nosilima, čini se da je u pitanju teža ozljeda. Četiri minute nakon gola “Topnika” zaprijetili su “Plavci”, ali udarac Pedra je otišao malo pored desne vratnice. I u trenucima kada je Chelsea dominirao, Arsenal dolazi do drugog pogotka. Sokratis je prebacio loptu za Koscielnyja, a ovaj potonji s(p)retno posprema loptu u mrežu. Još jednu priliku za goste vidjeli smo prije kraja prvog dijela, ali udarac Alonsa je završio na vratnici.

Na odmor se otišlo s prednošću Arsenala od 2:0.

Drugih 45 minuta je bilo puno manje sadržajno nego prvih. Chelsea je i dalje imao posjed lopte, ali nisu stvarali velike prilike pred golom domaćina. Najbolju priliku imao je Willian, čiji udarac je na putu do gola pogodio njegovo suigrača Alonsa. Arsenal je također imao jednu izglednu šansu preko Kolašinca, ali reprezentativac Bosne i Hercegovine nije realizirao veliku priliku.

Na kraju zaslužena pobjeda Arsenala protiv Chelsea rezultatom 2:0.

Mateo Kovačić igrao je do 63. minute za goste sa Stamford Bridgea.