Rooney seli u DC United

Premier League 10. svi 201813:40 > 13:44
Mark Robinson/Getty Images

Bivši napadač engleske nogometne reprezentacije Wayne Rooney (32) napušta Everton i po svemu sudeći karijeru će nastaviti u redovima američkog prvoligaša DC Uniteda.

Rooney bi za klub iz Washingtona trebao potpisati ugovor do srpnja 2020. godine vrijedan 14 milijuna eura.

DC United je pokušao angažirati Robina van Persiea, Javiera Hernandeza, Carlosa Teveza i Maria Balotellija, no oni su odbili ponudu američkog kluba. Posljednji igrač poznatijeg imena koji igrao za DC bio je Argentinac Marcelo Gallardo 2008. godine.

Rooney se u srpnju prošle godine vratio u Everton, klub u kojem je započeo karijeru, nakon što je 13 godina igrao za Manchester United. U drugom pokušaju na Goodison Parku je upisao 11 golova i tri asistencije u 40 nastupa. (HINA)