Tottenham i dalje bez pobjede na Wembleyju

Laurence Griffiths, Getty Images

Nogometaši Tottenhama niti u trećem pokušaju nisu uspjeli ostvariti ligašku pobjedu na Wembleyju nakon što su u susretu petog kola engleskog nogometnog prvenstva odigrali 0-0 protiv Swansea Cityja.

Tottenham zbog gradnje novog stadiona ove sezone igra na Wembleyju, međutim ako ovako nastavi neće po dobrome pamtiti najveći engleski stadion.

Spursi su u prvom dvoboju na legendarom stadionu izgubili od Chelsea (1-2), a potom remizirali protiv Burnleyja (1-1) i sada protiv Swansea Cityja (0-0). Jedinu pobjedu ove sezone u prvenstvu Tottenham je ostvario na gostovanju protiv Evertona (3-0).

Momčad Mauricia Pochettina je protiv Swansea Cityja imala nekoliko sjajnih prilika. Domaći igrači su uputili 28 udaraca prema suparničkim vratima, imali su i 11 kornera, te čak 75 posto posjeda lopte, ali nisu uspjeli ugurati loptu u mrežu.

U ranije odigranom susretu nogometaši Manchester Cityja uvjerljivo su na gostovanju pobijedili Watford 6-0, dok je West Ham Slavena Bilića na gostovanju kod West Bromwich Albiona odigrao 0-0.

City je ‘protutnjao’ Vicarage Roadom postigavši po tri gola u svakom poluvremenu. Junak utakmice bio je trostruki strijelac Sergio Aguero (27, 31, 81), a među strijelce su se upisali i Gabriel Jesus (38), Nicolas Otamendi (63) i Raheem Sterling (89-11m).

Momčad Pepea Guardiole je u prvih pet kola postigla čak 16 golova i nalazi se na vrhu ljestvice sa 13 bodova.

West Ham našeg Slavena Bilića je na gostovanju kod West Bromwich Albiona odigrao 0-0 spojivši dvije utakmice bez poraza nakon što su u prošlom kolu pobijedili Huddersfield Town.

Liverpool je na Anfieldu odigrao skromnih 1-1 protiv Burnleyja. Gosti su poveli u 26. minuti golom Scotta Arfielda, a četiri minute kasnije izjednačio je Mohamed Salah.

“Redsi” su u nastavku susreta imali još niz sjajnih prilika, ali nisu uspjeli zabiti i drugi pogodak. Dejan Lovren nije bio u sastavu Liverpoola.

Na ljestvici vodi City sa 13 bodova, tri više od gradskog suparnika Uniteda kojeg sutra očekuje ogled protiv Evertona. Na trećem mjestu je Chelsea s devet bodova i utakmicom manje, sutrašnjim derbijem protiv Arsenala. Četvrto i peto mjesto zauzimaju Newcastle United (9) i Tottenham (8).

West Ham je na 18. mjestu sa četiri boda, a iza Bilićeve družine su Bournemouth s tri i Crystal Palace bez bodova.