Casillas: Courtois je najbolji, bio bi odličan za Real

Premier League 25. tra 201714:08 > 14:17
Paul Gilham, Getty Images

Vratar Porta, legendarni Iker Casillas smatra da je trenutno najbolji čuvar mreže na svijetu Belgijanac iz Chelseaja Thibaut Courtois.

“Branio je fantastično u Chelseaju cijele sezone. Iako ne sudjeluje u nekom europskom natjecanju koje kao takvo privlači više pažnje, on podjednako dobro nastupa kao prethodnih godina “, rekao je Casillas u intervjuu za španjolski” Radio Onda Cero “.

“Courtois bi bio sjajan vratar za Real Madrid”, zaključuje Casillas, nekadašnja zvijezda “kraljevskog kluba”.

Courtois je s londonskim klubom dva puta do sada osvojio Premier ligu, a na dobrom je putu da osvoji i treću titulu jer je Chelsea sa 75 bodova na prvom mjestu tablice, ispred drugoplasiranog Tottenhama koji ima 71 bod.

Belgijski reprezentativac je u dosadašnjem tijeku sezone primio samo 27 golova što je rezultiralo zanimanjem drugih vrhunskih klubova za njega.

Tržišna vrijednost 24-godišnjaka trenutno iznosi 40 milijuna eura.

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images