Bale zabio za Spurse nakon sedam godina i donio pobjedu

Premier League 1. stu 202022:23 > 22:28

Nogometaši Tottenhama probili su se na drugo mjesto ljestvice engleskog prvenstva nakon što su u susretu sedmog kola pobijedili Brighton & Hove Albion sa 2-1.

(Photo by Michael Regan/Getty Images)

Spursi su uoči ovoga kola bili na devetom mjestu, a pobjedom su napravili veliki skok.

Strijelci za pobjedu Tottenhama bili su Hary Kane iz jedanaesterca u 13. minuti, te Gareth Bale u 73. minuti. Bio je to Baleov prvi pogodak za Spurse sedam godina i 166 dana nakon što je postigao posljednji pogodak za londonski klub.

Tottenham je bio bolja momčad tijekom cijelog dvoboja i zasluženo su slavili. U vrlo izjednačenom očetku sezone oni su sada skočili na drugo mjesto iza vodećeg Liverpoola.

Bale je od 2007. do 2013. igrao za Tottenham, potom je za 91 milijun eura preselio u Real Madrid, a u Tottenham se vratio 19. rujna ove godine.

Za goste je zabio Tariq Lamptey (56) nakon jedne dugotrajne provjere sudaca iz VAR sobe.

Pogodak Garetha Balea pogledajte od 6:10 u videoprilogu.