"Van Dijk je klasa u rangu Baresija i Maldinija"

Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Komentator BBC-a Garth Crooks nahvalio je defanzivca Liverpoola Virgila van Dijka.

Svaka čast udarnoj trojci golgetera, Salahu, Maneu i Firminu, pa i skupo plaćenom golmanu Alissonu i preporođenom kapetanu Hendersonu, tek stručnjaci u Engleskoj suglasni su da je najzaslužniji za uspon Kloppove momčadi Virgil van Dijk (29).

Od dolaska na Anfield redom je osvojio Ligu prvaka, Superkup Europe, Svjetsko prvenstvo za klubove i kao kulminacija svega titulu prvaka Engleske na koju su u ovom slavnom klubu čekali točno tri desetljeća.

Danas se engleski komentatori utrkuju u hvalospjevima na račun Van Dijka. Posljednji u nizu bio je nekadašnji igrač Tottenhama, danas analitičar BBC-a, Garth Crooks, koji je Van Dijka uvrstio u Idealan tim Premier lige za ovu sezonu u uz komentar da pripada klasi najpriznatijih obrambenih igrača svijeta poput Franca Baresija i Paola Maldinija.

Stoper Liverpoola je u toj klasi defanzivaca i već dvije sezone nas oduševljava igrama u dresu Liverpoola. Čini se da postaje još bolji…

Van Dijk je od vremena kad je igrao za Celtic i Southampton napredovao koracima od ‘sedam milja’ I Liverpool će u sljedećem periodu imati veliki problem zadržati ga. Sergio Ramos privodi kraju karijeru u Real Madridu, isto tako i Pique u Barceloni. Pitanje je da li će Liverpool biti dovoljan za njegove ambicije?“, piše između ostalog u Crooksovom komentaru.