Guardiola dobio košaricu: Kompany odbio ulogu pomoćnika

Premier League 29. svi 202013:11 > 13:13
Stu Forster/Getty Images

Kompany koji je igračku karijeru počeo u Anderlechtu igrao je deset godina za City prije nego se vratio u klub iz Bruxellesa u srpnju 2019.

Belgijski nogometaš Vincent Kompany, koji je pod ugovorom s Anderlechtom do 2022., odbio je ponudu engleskog prvoligaša Manchester Cityja, u čijim je redovima igrao, da bude pomoćnik treneru Pepu Guardioli, pišu u petak belgijski mediji.

I dok nikada nije skrivao ambiciju da jednog dana postane prvi trener Cityja, s kojim je osvojio četiri naslova engleskog prvaka, 34-godišnji Kompany je ipak odlučio nastaviti svoju avanturu u Anderlechtu do 2022.

Prema pisanju dnevnika “La Dernière Heure/Les Sports”, Kompany je odlučio uložiti u klub u kojem je počeo karijeru i koji je sada u financijskim poteškoćama.

U Andrlechtu Kompany ima trostruku ulogu, on je igrač, sportski direktor i dioničar.

Anderlecht je ovu sezonu završio na osmom mjestu što mu je najlošiji rezultat.