Igrači Chelseaja si smanjili plaće, uprava još ne zna

Premier League 19. tra 202021:00 > 21:04
Photo by Clive Rose/Getty Images

Nakon Southamptona i West Hama, Watford se također dogovorio s igračima da isplata njihovih plaća bude odgođena zbog pandemije koronavirusa. Chelsea je na drugoj strani uspio dogovoriti s igračima da plaće padnu za 10 posto.

Richard Heathcote/Getty Images

Dok neki klubovi poput Chelseaja i Arsenala imaju dogovor s igračima da im plaće budu smanjene, u Watfordu se vode drukčijom politikom. Uprava je obećala igračima da neće slati nikog od zaposlenih na prinudni odmor i igrači su pristali na odlaganje isplata.

Inače igrači Watforda imaju još jedan problem s upravom. Ranije su negodovali jer nisu dobili prošlosezonske bonuse i to pitanje i dalje visi u zraku.

Kapetan Chelseaja Cezar Azpiliqueta je među suigračima organizovao grupu na Whatsappu na kojoj su došli do zajedničkog rješenja. Ono glasi da se svim igračima prvog sastava plaće umanje za deset posto. Ipak ovakvu odluku igrača tek trebaju potvrditi čelni ljudi kluba, konkretno direktorica Grankovskaja.

Nogometaši iz Premier lige su inače ranije odbili kolektivni odgovor po kojemu bi svima plaće bile smanjene za 30 posto, ali su zato pokrenuli inicijativu “Igrači zajedno”.