Rooney udijelo bolan šamar Unitedu i navijačima!

Premier League 29. lis 201918:48 > 18:49
Shaun Botterill / Staff

Wayne Rooney završio je svoju avanturu u MLS-u, uskoro se vraća u Englesku. Ali prije toga podigao je prašinu zbog jednog drugog poteza...

Patrick McDermott/Getty Images

Naime, u siječnju će legenda Manchester Uniteda i engleske reprezentacije DC United zamijeniti Derbyjem, članom Championshipa.

Povratak na Otok bit će prilika i da se njegov sin Kai Rooney (9) okuša u jednom od engleskih klubova, međutim, ono to će posebno zaboljeti navijače Uniteda – to neće biti klub s Old Trafforda za kojeg je njegov otac odigrao 393 utakmice!

Kai je i prije odlaska obitelji Rooney u SAD bio na meti Uniteda, ali i Manchester Cityja, a otac Wayne odlučio je potomka poslati u redove Građana!

Najstariji od četiri Rooneyeva sina izvorno je, treba to naglasiti, potpisao za United, klub koji je proslavio njegova oca. Međutim, 2016. već je preselio u Citya, a sada se definitivno odlučio za vrlo jaku akademiju s Etihada koja je tijekom godina proizvela mnogo prvotimaca, najpoznatiji među njima su Shaun Wright-Phillips, Phil Foden i Kasper Schmeichel.

Wayne Rooney (34) završio je karijeru u MLS-u (koja je započela 2018.) porazom 5-1 u doigravanju od Toronta.
Derby, njegov budući klub, navodno je naložio zvijezdi da se drži strogog režima treniranja do siječnja, kada bi tamo trebao postati igrač i trener.

Iako je najviše utakmica u karijeri odigrao za United, Rooney je karijeru započeo u Evertonu, gdje je zakratko nastupao i nakon dugotrajne epizode na Old Traffordu.