‘Petković je za ‘ligu petice’, može tamo kad god želi’

Europa 23. velj 202115:19 0 komentara
Foto: Alex Pantling / Staff

Dinamo u četvrtak čeka uzvratna utakmica šesnaestine finala Europske lige protiv Krasnodara u kojom Plavi na Maksimiru brane 3:2.

Utakmicu na Maksimiru sudit će turski sudac Umut Meler, koji još nema iskustva s hrvatskim klubovima.

Uoči uzvrata utakmicu je najavio Kevin Theophile-Catherine.

“Marcus Berg je dobar igrač, ali nije jedini dobar u Krasnodaru. Remy Cabella je dobar tehničar, igra između linija, igrao sam s njim u Saint-Étienneu. Jesmo li razgovarali nakon prve utakmice? Jesmo, ali ne o nogometu, nego o životu, stvarima općenito”, rekao je Francuz, prenosi 24sata.

Riječ je dobio i Kristijan Jakić.

Ništa spektakularno se nismo spremali, znamo njihove mlade i vrline. Imamo sreće što je utakmica s Hajdukom odgođena pa smo dobili dan više odmora.”

“Najviše mi se svidjela njihova ‘desetka’ (Wanderson, op. a.). Jako su nezgodni prema naprijed, igraju jako jednostavno, ali mi smo kvalitetnija momčad i na naš stil igre oni nemaju odgovor.”

“Imamo pozitivan rezultat, vodili smo 3-2 pa smo išli zatvoriti utakmicu. Ali nije sve to na nama, oni su ubacili u višu brzinu, nekad se nesvjesno povučeš, ne pita se samo tebe. Sad oni nama dolaze na Maksimir i tu nam se ne smije dogoditi da se povučemo.”

Objasnio je Jakić nervozu u Rusiji.

Nervozne gestikulacije prema sucima? Ma to je bilo u žaru borbe. Dva faula koja je sudio nisu postojala. To me malo naljutilo, iz te prilike može pasti gol.”

Za kraj je pohvalio suigrača Brunu Petkovića.

“Bruno je jako specifičan. Najbolji igrač i napadač lige, mogu reći da je za ‘ligu petice’, može tamo kad god želi. Jako puno trenira i vratilo mu se u toj utakmici s Krasnodarom, neka sad sam riješi utakmicu opet, ako je to moguće. Ja to najbolje vidim, igram iza njega, ne vjeruješ da tako nešto može napraviti. Na treningu smo navikli na to, ali kad to napraviš na utakmici, to je stepenica više. Ma, fantastičan igrač, nema mu ravna.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!