Oršić u 92. donio tri boda Dinamu u Gorici

Hrvatska 10. ruj 202223:05 0 komentara
AP photo/Alastair Grant, Pool via Guliver

Nogometaši Dinama nastavili su pobjednički niz u domaćem prvenstvu te su u 9. kolu HNL, na gostujućem terenu, svladali Goricu 1-0 (0-0).

U slaboj utakmici, s malim brojem prilika, mreže su mirovale sve do 92. minute. No, tada je Dinamo ipak slomio domaćina, a pogodak je za nova tri boda postigao Mislav Oršić.

U prvom poluvremenu veliki problem igračima bilo je loše vrijeme praćeno kišom i jakim vjetrom. Igralo se, vjerojatno i zbog toga, prilično rastrgano, a vrijedi naglasiti kako Dinamo tijekom prvih 45 minuta nije imao ni jedan udarac na suparnička vrata.

Nekoliko puta su gosti došli na 20-ak metara od velikogoričkih vrata, ali svaki put je zadnji pas bio nedorečen. Ni Gorica nije prijetila, tek su dva puta iz daljine pokušali Ndockyt i Francois, ali bilo je to posve siromašno prvo poluvrijeme.

Na startu drugog dijela trener Dinama Ante Čačić u igru je uveo svoje najveće zvijezde, Oršića, Ademija i Petkovića, a igra se otvorila s obje strane.

Prvo je Gorica imala dva dobra pokušaja, u 59. i 68. minuti su zaprijetili Pršir i Vujnović, dok je prvi udarac u okvir vrata Dinamo imao tek u 70. minuti. Tada je udarac Oršića obranio domaći vratar Banić.

Sve je vodilo prema remiju bez golova, a onda je u 92. minuti domaća obrana pokleknula. Ademi je glavom pronašao na drugoj vratnici Oršića, a prvi strijelac HNL je pogodio za pobjedu Dinama. Bio je to Oršićev šesti ligaški pogodak te Dinamova osma pobjeda u prvenstvu. Remizirao je tek kod Varaždina (1-1). Gorica je ostala na pretposljednjem mjestu te ima isti broj bodova kao i zadnja Rijeka.

Nakon utakmice u Velikoj Gorici Dinamu slijedi novi dvoboj u Ligi prvaka. U srijedu, s početkom u 18.45 sati, hrvatski prvak gostuje kod talijanskog prvaka Milana.

U prvom subotnjem susretu igrači Osijeka su nakon odličnog nastupa pobijedili Rijeku na njenom stadionu s 3-0 (2-0). Uvodni gol na utakmici postigao je Ramon Mierez u 36. minuti nakon čega su uslijedila dva gola Mije Caktaša u 44. i 62. minuti za potvrdu osječke pobjede. Rene Poms, novi trener Osijeka, tako je nakon premijere i remija protiv Šibenika ovaj put vodio klub do prve gosujuće pobjede ove sezone.

Kod Rijeke je, pak, ove subote na trenerskoj klupi debitirao Talijan Serse Cosmi te se nije dobro proveo, a Rijeka je i dalje na posljednjem mjestu ljestvice. Osijek se ovom pobjedom popeo na četvrto mjesto.

U nedjelju se sastaju Slaven Belupo – Istra 1961 (18.55 sati) i za kraj kola Lokomotiva – Varaždin (21.05 sati).