Oni će Bundesligu učiniti još primamljivijom u novoj sezoni

Bundesliga 4. kol 20229:18 > 16:43 0 komentara
AP Photo/Michael Sohn via Guliver

Klubovi Bundeslige polako završavaju svoje sastave za nadolazeću sezonu. Već su dvojica napadača Bundeslige Erling Haaland i Robert Lewandowski napustili Njemačku. Bundesligu gledajte ekskluzivno samo Sport Klubu.

Tko će biti igrači koji će ove sezone još više ojačati Bundesligu i na koga bismo trebali paziti kada sezona počne?

Sadio Mane (Bayern)

Bilo bi nemoguće ne spomenuti pojačanje Bayern Münchena, Sadia Manéa, kao igrača koji će neizbježno imati veliki utjecaj sljedeće sezone. Mané donosi nedvojbenu kvalitetu Bayernovoj prvoj liniji zajedno sa svestranošću. Nakon 6 godina na Anfieldu, senegalski internacionalac je došao u Njemačku. Iz Bayerna je otišao Lewandowski u Barcelonu te će Mane vjerojatno preuzeti središnju ulogu ove sezone, piše Bulinews.

Adam Hložek (Bayer Leverkusen)

Hložek je ovog ljeta došao u klub iz praške Sparte za početnih 13 milijuna eura i 30 posto prodajne klauzule (prema Fabriziu Romanu). Hložek je svestrani mladi napadač koji može djelovati sa svakog boka i kroz sredinu, bilo kao drugi napadač ili tradicionalna devetka.

Hložek je postigao 8 golova i 13 asistencija u 29 utakmica prošle sezone za prašku Spartu i već je 18 puta predstavljao Češku. S obzirom na to da je njegov sunarodnjak Patrick Schick zakucao poziciju devetke, vjerojatnije je da ćemo Hložeka vidjeti kao pomoćnog napadača ili s lijeve strane.

Karim Adeyemi (Borussia Dortmund)

Među mnoštvom potpisa koje je Borussia Dortmund do sada napravila u ovom prozoru, jedan igrač koji bi mogao zasjati sljedeće sezone svakako je mladi napadač Karim Adeyemi. Mladi napadač igrao je za RB Salzburg u posljednje dvije godine nakon što se vratio s dvogodišnje posudbe u Lieferingu, drugoj momčadi Salzburga. U 26 utakmica za Salzburg prethodne sezone, Adeyemi je postigao 17 golova, kao i tri gola u 8 nastupa u Ligi prvaka.

Mario Gӧtze (Eintracht Frankfurt)

Mario Götze je igrač koji je naravno dobro poznat njemačkim nogometnim navijačima. Ozljede su mučile Götzeovu karijeru, iako je uspio pronaći razinu dosljednosti u učinku i vremenu igre tijekom svog vremena u Nizozemskoj. Unatoč činjenici da je bivši njemački internacionalac tako dugo na vrhunskoj razini, on još uvijek ima samo 30 godina.

U 51 utakmici za Ajax u svim natjecanjima prošle sezone, Götze je zabio 12 golova i asistirao 11 puta.

Daniel-Kofi Kyereh (SC Freiburg)

Nakon što je napredovao u ligama Njemačke, sve od Regionallige Nord, Daniel-Kofi Kyereh će ove sezone prvi put okusiti bundesligaški nogomet s Freiburgom nakon prelaska iz St. Paulija. Kyereh je bio jedan od najboljih igrača 2. Bundeslige u posljednje dvije sezone.

26-godišnji napadač može igrati na krilu, napadaču ili kao broj deset, gdje je zabljesnuo ove sezone za St. Pauli s 12 golova i 10 asistencija u 28 ligaških utakmica.

Ganski internacionalac snažan je dribler, nositelj lopte i finišer koji je sposoban zabijati unutar i izvan kaznenog prostora.

U svom najboljem izdanju Kyereh je sposoban kontrolirati igru ​​i mogao bi biti samo dodatna iskra koju Freiburg treba da zadrži svoju impresivnu formu iz prošle godine u novoj sezoni.

Patrick Wimmer (VfL Wolfsburg)

Još nije jasno kako će Niko Kovač postaviti svoju momčad, ali Wimmer je do sada nastupao kao desni vezni/krilni bek u formaciji 3-4-2-1, kao i obrnuti desni vezni u formaciji 4-4-2.

Gdje god se koristi Wimmer, Kovač može iskoristiti 21-godišnjakov munjevit tempo i sposobnost pritiskanja protivnika, kao i iznošenja lopte prema naprijed. Wimmer još mora puno naučiti u smislu mirnoće, ali njegov sirovi talent prednost je svake momčadi.

U 32 utakmice za Bielefeld, Wimmer je zabio tri puta i imao deset asistencija.

Steffen Tigges (FC Kӧln)

Uskoro 24-godišnji napadač odlučio je napustiti Borussiju Dortmund u potrazi za redovitim nogometom prve momčadi nakon što je nastupio u samo devet ligaških utakmica prošle sezone u Borussiji Dortmund. U Koln je prešao za 1,5 milijun eura. S 1,95 m, Tigges je ogromna prijetnja u zraku.

Sezonu tradicionalno otvara prvak Bayern i to na gostovanju u Frankfurtu kod osvajača Europske lige Eintrachta. Dvoboj je na rasporedu 5. kolovoza u 20.30 sati na Sportklubu 1.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub i ubuduće će moći pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!