Olmo izbacio Brekala i Pongračića iz kupa

Bundesliga 3. ožu 202123:02 > 23:02

Nakon Borussie Dortmund plasman u polufinale njemačkog nogometnog Kupa izborili su RB Leipzig i Holstein Kiel, a posljednji putnik bit će poznat nakon utakmice između Jahn Regensburga i Werdera.

RB Leipzig je u četvrtfinalu pobijedio Wolfsburg s 2:0, no sve je moglo biti drugačije da je Wout Weghorst u 25. minuti realizirao jedanaesterac za goste. Međutim, nizozemski napadač je prebacio gol.

Domaćin je poveo u 63. minuti golom Yussufa Poulsena, a pobjedu RB Leipziga je potvrdio Hwang Hee-Chan u 88. minuti.

Josip Brekalo je za goste igrao od 71. minute, dok Marin Pongračić nije ulazio.

Nakon što je u osmini finala izbacio Bayern, drugoligaš Holstein Kiel je nastavio pobjednički niz i u četvrtfinalu porazivši na gostovanju četvrtoligaša Rot-Weiss Essen s 3:0.

Pobjedu gostima donijeli su Alexander Muhling (26-11m), Janni Serra (28) i Joshua Mees (90).

U utorak je plasman u polufinale izborila Borussia Dortmund pobjedom 1:0 kod Borussije Mönchengladbach.

Pogodak odluke zabio je Engleza Jadona Sancha u 66. minuti nakon akcije Erlinga Halanda i Marca Reusa.

Posljednja utakmica četvrtfinala između Jahn Regensburga i Werdera je odgođena nakon što je dio momčadi Regensburga završio u samoizolciji.

Ždrijeb parova polufinala bit će 7. ožujka, a susreti su na rasporedu 1. i 2. svibnja. Finale je 13. svibnja na Olimpijskom stadionu u Berlinu.