Nula u Gorici: VAR u završnici poništio gol

Hrvatska 23. srp 202221:13 > 21:15 0 komentara
Dora Jagodić

U susretu 2. kola Supersport HNL-a Gorica i Šibenik su odigrali bez golova osvojivši prve bodove ove sezone.

Oba su sastava dočekala utakmicu s nulom na kontu. Gorica je na otvaranju sezone izgubila u Gradskom vrtu od Osijeka s 1:2, dok je Šibenik na Šubićevcu izgubio s minimalnih 0:1 od Rijeke.

Dvoboj u Gorici je odigran po iznimno teškom i vrućem vremenu i nije se vidjelo previše od igre, a sve najzanimljivije se dogodilo u posljednjih deset minuta.

Prvi ozbiljniji pokušaj vidjeli smo u 32. minuti kada je Čanadija pucao, ali je pored domaćeg gola. U 41. minuti zaprijetila je i Gorica, no Jurić nije bio precizan s ruba kaznenog prostora. Novu priliku domaćin je imao u 66. minuti, međutim Mitrović je bio neprecizan.

Uslijedila je najzanimljivije minuta na utakmici. Gosti su u 79. minuti povukli kontru, a u završnici akcije Japanac Arai je iskosa pogodio gredu. Minutu kasnije okvir gola uzdrmao je i domaćin, a pucao je Vojtko.

U 84. minuti smo vidjeli i pogodak, no poništen je zbog zaleđa. Bivši igrač Barcelone Moussa Wague je nakon svega nekoliko minuta na terenu sjajno asistirao Kaliku koji je obišao Rogića i pogodio mrežu. VAR provjera je dugo trajala, a na koncu nije bilo ništa od gola domaćina.

U prvom dvoboju 2. kola nogometaši Varaždina su u petak u Puli svladali Istru 1961 s 2:1.

Golove su za Varaždince dali Fran Brodić (77) i Igor Postonjski (83pen), dok je strijelac za Istru bio Luka Marin (70).