Senegal autogolom u finale, Alžir preko Mahreza u 95.

Shaun Botterill, Getty Images Sport

U finalu Afričkog kupa nacija igrat će Senegal i Alžir.

Senegal je nakon produžetaka bio bolji od Tunisa 1:0. Do pobjede su stigali autogolom tuniskog braniča Dylana Bronna u 100. minuti nakon velike pogreške golmana Moueza Hassena. On pokušao izboksati jedan ubačaj u svoj peterac, ali je promašio loptu koja je potom pogodila nesretnog Bronna u glavu i odbila se u mrežu.

Inače, tijekom 90 minuta obje su reprezentacije promašile po penal. Prvi su priliku za vodstvo imali Tunižani, ali je Ferjani Sassi u 75. minuti vrlo slabo pucao te je vratara Senegala Alfred Gomis uhvatio loptu. Samo pet minuta potom Senegal je dobio kazneni udarac, no odličan pokušaj Henrija Saiveta Hassen je vrhunski obranio.

Senegal će u finalu igrati protiv Alžira koji je 2:1 pobijedio Nigeriju i to golom Mahreza u 95. minuti.

Prethodno je Alžir poveo autogolom Ekonga u 40. minuti, da bi u 73. minuti za Nigeriju izjednačio Ighalo.

Finale se igra u petak u Kairu. Senegal nikad nije bio prvak, dok je Alžir najbolji u Africi bio 1990. na domaćem terenu.