Benin ispisao povijest, prošao i Senegal

Nogomet ostalo 5. srp 201923:29 > 23:44
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Večeras su odigrana prva dva dvoboja osmine finala Afričkog kupa nacija, a pobjede su ostvarili reprezentativci Benina i Senegala

Nogometaši Benina ostvarili su najveći uspjeh u povijesti plasmanom u četvrtfinale Afričkog prvenstva zahvaljujući boljem izvođenju 11-eraca u susretu osmine finala protiv Maroka u Kairu. Nakon 90 minuta rezultat je bio 1-1, a kako se on nije mijenjao niti u 30 minuta produžetka, pristupilo se izvođenju 11-eraca u kojima je Benin bio uspješniji sa 4-1.

Benin je poveo golom Adilehoua u 53. minuti, a izjednačio je En-Neysri u 75. Veliku priliku za Maroko propustio je Ziyech koji je u posljednjoj minuti sudačke nadoknade pogodio vratnicu iz kaznenog udarca i tako postao tragičar susreta. Početkom produžetka Benin je ostao s igračem manje jer je u 97. minuti isključen Adenon, ali uspio je sačuvati mrežu i izboriti 11-erce nakon kojih su se po prvi put u povijesti plasirali u četvrtfinale.

U drugoj utakmici Senegal je očekivano slavio protiv Ugande s 1:0. Jedini strijelac na utakmici bio je i njihova najveća zvijezda, Sadio Mane u 15. minuti. Isti je igrač u 61. imao priliku iz kaznenog udarca povećati prednost na 2-0, ali njegov udarac je obranio Onyango.