Svjetsko prvenstvo ipak ove godine, Redsi po naslov!

Nogomet ostalo 3. lip 201918:31 > 18:49
Michael Regan Getty Images Sport

Iako su postojale najave da se Svjetsko klupsko prvenstvo neće održavati do 2021., kada će se promijeniti format natjecanja, FIFA je potvrdila kako će se ove zime CWC ipak održati u Kataru.

Svjetska kuća nogometa potvrdila je kako će se turnir ovog prosinca održati po ustaljenom režimu. To znači da će sudjelovati sedam momčadi:

1) LIVERPOOL kao prvak Europe
2) pobjednik COPA LIBERTADORES, koji će biti poznat krajem studenog; ta dva kluba izravno će se plasirati u polufinale;
3) od četvrtfinala će krenuti pobjednik AZIJSKE LIGE PRVAKA, koji će također biti poznat krajem studenog;
4) PRVAK AFRIKE Esperance iz Tunisa

Povezano

5) pobjednik CONCACAF Lige prvaka, meksički Monterrey.
6) i 7) Četvrti sudionik četvrtfinala bit će dobiven kroz doigravanje, ujedno i prvu utakmicu na CWC-u, a tamo će se sastati domaćin Al-Sadd kao prvak Katara te prvak Oceanije Hienghene Sport iz Nove Kaledonije.

Tko će biti novi klupski prvak svijeta saznat ćemo 18. prosinca kada je na programu finale. Zanimljivo je da Liverpool nikada nije uspio osvojiti ovaj naslov, bilo u ovom formatu – kada je sudjelovao 2005. – bilo u ranijem, kad se igrao Interkontinentalni kup, dvoboj europskog i južnoameričkog prvaka.

Jedini engleski klub koji je osvajao naslov svjetskog prvaka je Manchester United koji je to učinio osvojivši Interkontinentalni kup i Svjetsko klupsko prvenstvo 2008.