Mamić raskinuo s Al-Ainom, povratak u S. Arabiju?

Nogomet ostalo 29. sij 201922:29 > 22:38
Adam Pretty, Getty Images Sport

Pomalo iznenađujuće iz Ujedinjenih Arapskih Emirata stiže vijest kako je Zoran Mamić napustio poziciju trenera u aktualnom prvaku zemlje Al-Ainu.

Alexander Hassenstein/Getty Images

Službenog objašenjena nema, Mamić je ostvario izvrsne rezultate u godinu dana koliko je proveo u Al-Ainu, prošle sezone osvojio je prvenstvo i kup, a nedavno je momčad odveo do finala Svjetskog klupskog prvenstva gdje su poraženi od madridskog Reala.

Informacije koje su se pojavile govore kako nekadašnji trener Dinama ne bi trebao dugo biti bez posla, naime navodno je sve dogovoreno s najvećim klubom Saudijske Arabije, Al-Hilalom koji je trenutno vodeća momčad tamošnjeg prvenstva, nakon sedamnaest odigranih kola osvojili su 40 bodova, tri više od Al-Nassra. Upravo je potonji klub bio i prva stanica na Mamićevoj arapskoj turneji, klub je vodio u dvadeset utakmica.

Ukoliko se glasine pokažu istinitima, Mamić bi postao treći hrvatski trener na klupi najtrofejnijeg arapskog kluba nakon Mirka Jozića i Zlatka Dalića.

Podsjetimo, u Saudijskoj Arabiji već radi jedan hrvatski trener, Slaven Bilić na klupi je pretposljednje momčadi prvenstva Al-Ittihada.