AFC: Katar deklasirao domaćina za veliko finale

Nogomet ostalo 29. sij 201921:31 > 21:33
Photo by Koki Nagahama/Getty Images)

Reprezentacija Katara igrat će za svoj prvi trofej najbolje momčadi Azije nakon što su u polufinalu pregazili domaćina Ujedinjene Arapske Emirate rezultatom 4:0.

Katar je domaćin idućeg Svjetskog prvenstva 2022. godine, a teško da je priprema za taj turnir mogla biti bolje odrađena nego na Azijskom prvenstvu koje se ovaj mjesec igra u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

U polufinalu Katar je igrao protiv domaćina, a momčad izbornika Španjolca Felixa Sancheza Basa odigrala je utakmicu za pamćenje. Poveli su nakon 22 minute igre poslije pogreške domaćeg vratara Salmina, strijelac je bio Khoukhi. Petnaest minuta kasnije već je bilo dva razlike nakon gola Almoeza. U posljednjih deset minuta dvoboja golove su zabili Al Haydos i Hamid Ismaeil, UAE je utakmicu završio s igračem manje nakon što je crveni karton zaradio Ahmed.

Katar će tako igrati u svom prvom finalu Azijskog prvenstva do kojeg su došli uz pet pobjeda s gol razlikom 16:0. Najbolji plasman na AFC prvenstvu ostvarili su davne 1988. godine kada su završili na petom mjestu. U finalu će igrati protiv najuspješnije azijske reprezentacije, četverostrukog prvaka Japana koji je u ponedjeljak razbio Iran s 3:0. Japanu će to biti peto finale, za sada su na savršenih četiri od četiri.

Finale će se odigrati u petak na stadionu u Abu Dhabiju.