Raiola već postigao dogovor, zna se gdje će Haaland?

Pool / Pool

Sjajni norveški napadač Erling Haaland početkom ove godine stigao je u Borussiju Dortmund iz Red Bull Salzburga.

Haaland je nakon odlične polusezone u austrijskom klubu odlučio promijeniti sredinu i za samo 20 milijuna eura potpisao je za Dortmund. S njemačkim klubom ima ugovor na još četiri godine, ali već sada je jasno da se neće toliko zadržati u klubu.

Već neko vrijeme se piše o tome da Haaland ima namjeru da za godinu ili najviše dvije napusti Dortmund i napravi novi iskorak u karijeri. Za njega su interes pokazali mnogi velikani, ali Norvežanin se najviše povezuje s prelaskom u Real Madrida.

Madridski AS objavio je da je njegov agent Mino Raiola već “u tajnosti” dogovorio s čelnicima Dortmunda da ovaj 20-godišnjak na ljeto 2022. godine napusti klub. To je najviše obradovalo Real Madrid koji će sigurno biti favorit za njegovo dovođenje.

Naime, Karimu Benzemi ističe ugovor na ljeto 2022. godine i Haalanda vide kao idealnu zamjenu za Francuza. Benzema će tada imati 34 godine i teško je očekivati da će mu Real dati neki duži ugovor.

David Ramos/Getty Images

Također, u kraljevskom klubu razmišljaju o tome da Dortmundu unaprijed uplate novac kako bi osigurali dolazak Haalanda. Dortmund će sigurno zaraditi ogroman novac na Haalandu jer su ga doveli za 20 miljuna eura, a njegova cijena kada ga budu prodavali sigurno neće biti manja od 100 milijuna eura.