SK SUBOTA: Derbi u Londonu, Ćorić u akciji

Najava 22. velj 20209:54 > 10:16
Clive Rose/Getty Images

I ove subote nas pratite na kanalima Sportkluba

Danas nas očekuje bogat program na kanalima Sportkluba, zato se ugodno smjestite i rezervirajte vrijeme za naš program.

Ono što nas sve zanima je današnji okršaj na Stamford Bridgeu, Chelsea će ugostiti Tottenham, Tottenham koji vodi Jose Mourinho te će on imati emotivan susret s klubom kojega je vodio u dva navrata. Razlika između ovih dvaju klubova na ljestvici je svega jedan bod, Bluesi su četvrti, Spursi peti i za očekivati je danas pravi nogometni rat. Momčad Franka Lamparda ima težak raspored nakon ovog susreta jer ih očekuje Bayern u osmini finala Lige prvaka, dok Mourinho traži iskupljenje nakon iznenađujućeg poraza od Leipziga, iako bez dviju napadačkih uzdanica Kanea i Sona će to biti teško ostvarivo. Dvoboj je na rasporedu od 13:30 sati na SK1.

Odmah nakon utakmice, od 16 sati također na SK1 očekuje nas dvoboj na Camp Nouu gdje Barceloni na noge dolazi Eibar. Puno se priča o situaciji u katalonskom velikanu, neki spominju probleme, neki kažu da je sve u redu, a od svega toga je profitirao Martin Braithwaite koji je stigao iz Leganesa u Barcelona kao zamjena u napadu, obzirom da momčad Quiquea Setiena ima velikih problema s ozljedama. Bilo kako bilo, prava utrka se vodi za vrh Primere, Barci je ovdje važna pobjeda kako bi se napunili samopouzdanjem uoči osmine finala Lige prvaka i dvoboja protiv Napolija.

Također na SK1 još jedan derbi nas očekuje od 18:30 sati gdje trećeplasirani Leicester dočekuje Manchester City. Građani su šokirani nedavnom viješću da su izbačeni iz Lige prvaka na naredne dvije sezone (kazna se još treba službeno potvrditi), ali sve su to iskalili nad West Hamom protiv kojega su upisali rutinsku pobjedu. Danas ih čeka ipak nešto teži zadatak, iako ni Lisice ne briljiraju obzirom da su u zadnja dva kola, skupili isto toliko bodova.

Poslije ovog dvoboja opet se vraćamo u Španjolsku gdje Real Madrid ide u goste Levanteu od 21 sat na SK1. Levante je u lošoj formi što govori podatak da su u četiri kola upisali učinak od jedne pobjede i tri poraza, dok Modrić i ekipa s druge strane žele isprati gorak okus nakon remija s Celtom na Santiago Bernabeuu. Osim toga, pobjeda je neophodna za spomenuti vrh u Primeri, a dobro bi došla i uoči dvoboja s Građanima u Ligi prvaka.

SK2 od 21 sat nudi polufinalni dvoboj između Borne Ćorića i Christiana Garina u Riju. Hrvatski tenisač slavio je protiv Sonega, još se ne zna kada bi trebao započeti dvoboj između Hrvata i Čileanca jer će oni vjerojatno morati sačekati da svoje četvrtfinalne dvoboje do kraja odigraju Thiem i Mager, odnosno Balazs i Martinez.