“Messi i Ronaldo su dobri vođe, ali biram Cristiana”

Nogomet 17. sij 202111:59 > 12:00
(Photo by Valerio Pennicino/Getty Images )

Brazilski veznjak Arthur jedan je od rijetkih nogometaša koji je imao priliku dijeliti svlačionicu s Cristianom Ronaldom i Lionelom Messijem.

Nekadašnji veznjak Barcelone, a sadašnji član Juventusa govorio je o glavnim razlikama između argentinske i portugalske zvijezde.

“Svaki na svoj način pokazuje da je vođa. Leo to radi kroz djela, na terenu to radi kada primi loptu, sa željom da postigne gol i da pobijedi, to se primijeti”, rekao je Arthur pa nastavio:

“Chris je osoba koja mnogo više želi doći do izražaja. Radi to gestikulacijama rukama, riječima. I kad primi loptu odmah želi postići gol. U svlačionici je veoma društven. Slaže se sa svima i razgovora sa svakim.”

Na kraju je upitan koji mu je “draži” kapetan, rekao je:

“Teško je. Na utakmici jedan zabije pet golova, drugi napraviisto. Obojica su dobri vođe. Ali biram Cristiana jer igramo zajedno” – zaključio je.