Dinamov ‘wonderkid’ u 10 minuta presudio Hajduku

Hrvatska 22. svi 202211:20 > 12:26 0 komentara
GEPA pictures / Chris Bauer

U posljednjem kolu Prve HNL Dinamo je na Maksimiru s 3:1 svladao Hajduk i na najbolji mogući način okončao ovu tubrulentnu sezonu.

Vrlo teško je odrediti najboljeg pojedinca na susretu, no prema Sofascoreu to je mladi Martin Baturina koji je dobio ocjenu 8.8.

Ne bi to bilo ništa čudno da Baturina nije ušao u igru u 94. minuti. Da, dobro ste pročitali.

Ušao je u 94. minuti, u 99. je asistirao za gol Oršića, a u 100. je zabio za konačnih 3:1.

Sofascore

“Vidio sam ga na pripremama prije dvije godine i odmah mi se jako dopao. Jak je na lopti, voli suradnju, dobro čita igru i ima potez. Za mene je on prava osmica. Nije mi jasno da ga Dinamovi treneri nisu gurali više u nekim utakmicama. U svakom slučaju neki njegovi vršnjaci su u Europi igrači koji već na neki način nose igru svojih klubova” – rekao nam je Zoran Grgić, komentator Sportkluba koji posebno prati Dinamo.

Martin Baturina, srednji sin Mate Baturine, nekadašnjeg nogometaša Hajduka, Zagreba, Grasshopersa, karijeru je počeo u Hajduku, kao  njegov stariji brat Roko. No, otac, koji je dobro poznavao situaciju u klubu nije želio svoje sinove tada ostaviti na Poljudu. Iako ga je tadašnji predsjednik Ivan Kos uvjeravao da je omladinska škola bilih na pravom putu, Baturina najstariji je dečke poslao u susjedni Split, pa kasnije u Dinamo.

Tada su postojale i inozemne opcije, ali Mate je dobro zna koliko je teško zarađivati za kruh u inozemstvu. Posebno kada su djeca još tako mlada i objektivno nespremna za tako teške izazove.

Dolazak u Dinamo je u konačnici bio najbolji potez, jer je omladinska škola u Maksimirskoj 128. već dugi niz godina jedna od kavlitetnijih u Europi.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!