Bjelica pojasnio zašto tvrdi da je HNL neregularan!

Hrvatska 2. lip 202111:10 > 11:15 0 komentara
Wojciech Klepka cyfrasport Newspix

Nenad Bjelica još je jednom istaknuo kako je sezona HNL-a iza nas bila neregularna.

Iza Osijeka je sezona u kojoj su osvojili rekordan broj bodova, no opet su gledali u leđa Dinama. Njihov trener Nenad Bjelica objasnio je zašto smatra da HNL nije regularan.

“Pa Dinamo je imao četiri igrača u Slavenu, četiri u Varaždinu, pet u Istri, jednog-dva u Gorici, jednog u Šibeniku… To ne može biti regularno. Htjeli mi to priznati ili ne. Ja ne znam tko normalan neće biti i nije za to da u svakom klubu bude po jedan igrač iz svakog kluba na posudbi”, rekao je za Sportske novosti Bjelica pa nastavio:

“Posudbe Dinama mi ne smetaju ako je to pravilno raspoređeno i ako je, primjerice, jedan igrač u jednom klubu. Mi imamo 10 igrača na posudbama; jednog u Šibeniku, jednog u Istri, trojicu u mađarskom Diosgyöru, jednog u Puskas Akademiji, jednog u Slobodi iz Tuzle i jednog u Zrinjskom. Ali, nemamo u Slaven Belupu i Rijeci po pet igrača, u Lokomotivi tri i u Varaždinu četiri! Hajde mi sad recite, da igraju Juventus – Milan ili Inter – Milan i da netko ima pet igrača ovog drugog na posudbi… Pa je li to moguće? Toga nigdje nema. Nema u Poljskoj, nema u Italiji. Ima samo u Hrvatskoj! Zato sam rekao da je prvenstvo neregularno, to treba smanjiti. Ako Dinamo ima 20 igrača za posudbe, može ih dati u Sloveniju, Mađarsku, u našu Drugu ligu… Moramo stvoriti uvjete da ne postoji sumnja u to da kad mi igramo s Rijekom u kojoj je pet igrača Dinama, da ti ljudi igraju za nekog drugog.”

Pojasnio je Bjelica i pojam ‘korporacija’ koji je upotrijebio na Rujevici.

“Vidjeli ste što se događalo tijekom veljače u sudačkoj organizaciji. To je bila jasna kooperacija Dinama i Rijeke. To je bilo njihovo pravo, ne mješam se u to, ali tu je dotaknut Osijek. Oni su se, govoreći o lošim odlukama protiv njihovih klubova, dotaknuli Osijeka. Ništa mi nismo imali u tome. A kasnije, kupovina i posudbe igrača… Mislim da je svima jasno na što sam mislio. Ono što me najviše potaknulo da to izgovorim je ta utakmica u Rijeci u kojoj i njima i nama trebaju bodovi. Vratar Dinama na posudbi u Rijeci zadnjih 10-15 minuta zadržava igru. Dakle, igra za nekog trećeg. To je bilo jako ružno i zbog toga sam reagirao.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!