Sammir: "Bjelici treba biti žao što me nije trenirao"

Hrvatska 29. srp 202011:56 > 11:57
VCG/VCG via Getty Image

Nekadašnji igrač Dinama, a danas Lokomotive, hrvatski Brazilac Sammir progovorio je o sezoni na Kajzerici.

NK Lokomotiva Zagreb

Sammir, kao igrač, a Goran Tomić kao trener Lokomotive ove srijede gostovali su na Indexu gdje su iznijeli neke zanimljive detalje nogometne sezone.

Brazilac s hrvatskom putovnicom Sammir koji je svojedobno igrao i za reprezentaciju Hrvatske, progovorio je o mogućnosti koja se pojavila ranije ove sezone da obuče dres Dinama u kojem je proveo najblistavije vrijeme karijere.

Bjelica me nije želio, ali mislim da mu zbog toga treba biti žao“, kaže Sammir, a vrlo brzo okrenuo se i prema Zoranu Mamiću koji je ponovno na klupi hrvatskog prvaka.

Do odlaska Bjelice atmosfera u momčadi je bila odlična, bez atmosfere ne možeš naprijed. Sjećam se svog vremena u Dinamu, bilo je igrača koji su se prenosili medijima i upravi.”

Kad je riječ o HNL-u, Sammir vidi promjenu.

Danas je HNL puno ozbiljnija liga nego u prošlosti kada sam ovdje igrao, tada se više činilo da je riječ o nekakvom haklu.”

hnk rijeka

Goran Tomić, pak drugačije vidi što se događa u razvoju hrvatske lige.

HNL je postala ozbiljna liga, pa na pripremama mi smo igrali s belgijskim klubovima i redovito smo ih pobjeđivali. Tereni su odlični, igra se dobar nogomet. Mislim da se hrvatska liga prilično podcjenjuje, a zapravo je riječ o dobroj ligi.”

Trener ‘Lokosa’ progovorio je i o suradnji s legendarnim švedskim trenerom Svenom-Goranom Erikssonom.

Mislio sam da me netko zafrkava kad sam dobio njegov poziv, ali stvarno je bio on s druge strane linije. Tada je otpustio čitav svoj stručni stožer koji su činili Šveđani, a želio je dovesti nekoga tko ima iskustvo rada u Kini. U to sam vrijeme već stekao takvo iskustvo i odmah sam prihvatio poziv. Želio sam iz prve ruke iskusiti kako je to raditi s takvim stručnjakom, kako se odnosi prema igračima, što im govori, kako ih savjetuje. To je bilo veliko iskustvo za mene, trenerski sam se izgradio u Kini.”

Pitanja je bilo oko odnosa Dinama i Lokomotive.

Moja treća utakmica s Lokomotivom, pobijedili smo ih 4:1, kasnije te sezone 3:1, a oni su već slavili naslov. Nakon prve pobjede otkaz je dobio Cvitanović, a nakon druge Jurčević, to najbolje govori o tom odnosu,” odgovorio je Tomić.

Kakve su ambicije hit trenera HNL-a.

Volio bih voditi dobar klub u nekoj od jačih liga, ali ne bih imao ništa protiv dobiti priliku s nekim od naša četiri najbolja kluba.”