Gvardiol i Olmo do finala u 92. minuti

Bundesliga 20. tra 202222:51 > 22:52 0 komentara
AP Photo/Michael Sohn

Nogometaši Leipziga plasirali su se u finalu DFB Pokala nakon što su na domaćem terenu, u polufinalnom susretu, svladali berlinski Union s 2:1 golom u 92. minuti.

Veliki junak Leipziga bio je švedski nogometaš Emil Forsberg koji je u 92. minuti glavom zabio za slavlje svoje momčadi. Zanimljivo je napomenuti kako je prošle sezone, također u polufinalu, Forsberg zabio u nadoknadi produžetaka za pobjedu Leipziga protiv Werdera.

Leipzig je prošle sezone izgubio finale protiv dortmundske Borussije, a sada će 21. svibnja igrati protiv Freiburga za trofej.

Union Berlin je, inače, vodio kod Leipziga golom Beckera od 25. do 61. minute. Tada je na 1-1 izjednačio Andre Silva koji je pogodio s bijele točke. Činilo se kako će utakmica otići u dramu produžetaka, ali je Šveđanin u zadnjim trenucima pogodio za veliko slavlje na stadionu.

Hrvatski nogometaš Joško Gvardiol zamijenjen je u domaćem sastavu u 90. minuti. Dani Olmo odigrao je cijelu utakmicu.