Gorica drži korak s vodećima!

Hrvatska 20. velj 202119:02 > 19:04

U dvoboju 22. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Gorice pobijedili Lokomotivu s 3:0 (10), te i dalje drže korak s vodećima.

Velikogoričani su slavili kod Lokomotive s 3:0 u ne baš sjajnoj utakmici u Kranjčevićevoj.

Gorica je povela u 10. minuti nakon kornera kojeg izveo Lovrić, a obrana domaćih je na tri-četiri metra ostavila potpuno samog Nizozemca Matta Steenvoordena koji lako matira vratara Santinija.

U 74. minuti Gorica je iz protunapada došla i do drugog gola, a Senegalac Matar Dieye je pogodio preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora. Konačnih 3:0 djelo je Josipa Mitrovića sedam minuta prije kraja, kada je prvo udarac Lovrića obranio Santini, a odbijenu loptu je Mitrović proslijedio u mrežu.

Gorica je treća s 43 boda, pet manje od vodećeg Dinama i dva od Osijeka, dok je Lokomotiva ostala predzadnja s 18 bodova.

Dvoboj se igrao na stadionu u Kranjčevićevoj, a sudio je Bel.