Everton primio petardu na Goodisonu, Newcastleu samo bod

Nogomet 23. lis 202118:25 > 20:01 0 komentara

Nogometaši Watforda iznenađujuće su kao gosti na Goodison Parku svladali Everton sa 5-2 (1-1) u susretu 9. kola engleskog prvenstva.

Domaći su sve do 78. minute vodili sa 2-1 golovima Daviesa (3) i Richarlisona (63), dok je pogodak za goste postigao King (13). No, u samoj završnici dogodio se veliki preokret, Kucka (78) je poravnao na 2-2, a onda je King (80, 86) s dva gole odveo Watford do 4-2 da bi konačni rezultat postavio Dennis (90+1).
Watford je sada 14. sa 10 bodova, dok je Everton ostao osmi sa 14.
Ranije u subotu je vodeći sastav engleskog prvenstva Chelsea na svom je Stamford Bridgeu deklasirao posljednji Norwich City sa 7-0 (3-0), a hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić sudjelovao je s dvije asistencije. Kovačić je odličnim okomitim proigravanjem uposlio Hudson-Odoija za drugi pogodak na utakmici u 18. minuti, da bi u 57. minuti pronašao Chilwella u kaznenom prostoru gostiju, a lijevi branič Chelseaja je preciznim udarcem sa 12-ak metara pogodio suprotni kut za 4-0.
Prvi gol na utakmici postigao je Mount već u 8. minuti, a u prvom poluvremenu se u strijelce upisao i James u 42. minuti. Peti pogodak djelo je Aaronsa koji je postigao autogol u 62. minuti, da bi konačni rezultat postavio Mount s još dva gola u završnici iz kaznenog udarca u 85. minuti te na dodavanje Loftus-Cheeka u prvoj minuti nadoknade.
Kovačić je odigrao čitav susret za Chelsea koji sada ima 22 boda, četiri više uz utakmicu više od drugog Liverpoola, a pet više z također utakmicu više od trećeg Manchester Cityja. Norwich je ostao na dnu s dva boda.