Ćiro bio pred novim poslom, no sve je stopirala korona

Nogomet 24. velj 202117:45 > 17:47
Stu Forster /Allsport

Nogometna "bomba" u Novom Pazaru! Zamalo... Čelnici Novog Pazara kontaktirali su Miroslava Ćiru Blaževića, u želji da preuzme poslove glavnog trenera, međutim, konačan dogovor izostao je zbog – trenutne epidemiološke situacije u regiji.

Čuveni hrvatski stručnjak, kako saznaje Sportklub, imao je želju napokon se oprobati u Srbiji i uđe u povijest svjetskog nogometa kao najstariji angažirani trener u profesionalnom rangu. Popularni Ćiro pohvalno se izrazio o Novom Pazaru, ali se i ljubazno zahvalio na ponudi. Čak je bio spreman i garantirati – opstanak u superligaškom natjecanju.

Nepremostiva prepreka na putu do ugovora bio je koronavirus. Pandemija se ne stišava, Blažević je odavno u devetom desetljeću, Novom Pazaru slijedi paklen ritam u posljednjih 15 kola prvenstva i „trener svih trenera“ morao odrično odgovoriti na ponudu ambicioznog superligaša.

Ćiro je i ranije bio želja srpskih klubova. Stari šmeker, neprikosnoveni autoritet, rođen davne 1936, na klupi angažiran od 1968, izgradio je imidž neviđenog showmana, spremnog da u svakom trenutku, pojavom, izjavama i stavom, skrene pažnju na sebe.

Od Švicarske, velike Jugoslavije, Francuske, Grčke, Irana i Kine, profilirao se kao majstor taktike i strategije u i oko terena. I danas, iako duboko zašao u godine, čestim pojavama u javnosti potvrđuje da je u sjajnoj formi.