Times: Uefa donosi novitet u Ligu prvaka

Champions League 10. svi 202216:20 > 16:20 0 komentara
Thomas Boecker/DFB/picture-alliance/dpa/AP Images

Uefa će u nadolazećim sezonama Lige prvaka osigurati dva mjesta za države čiji su klubovi najbolje igrali u europskim natjecanjima sezonu ranije. Promjena je to u odnosu na prvotni plan.

Prvotni plan bio je dodatna mjesta dodijeliti klubovima iz država koje imaju najbolji koeficijent, a nisu se uspjeli kvalificirati u Ligu prvaka.

Takav sistem ide u prilog jačim nogometnim ligama, a morat će se razviti formula po kojoj će se vrednovati europski uspjesi. Također, još je ranije poznato da će se Liga prvaka proširiti s 32 na 36 klubova koji će igrati po ‘švicarskom modelu‘.

Neće postojati skupine, a svaka će momčad odigrati osam utakmica protiv klubova iz raznih jakosnih skupina. Tek će se tada odlučivati tko će ići u nokaut fazu natjecanja.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!