Srna otkrio zašto nije Šahtar zamijenio Realom

Champions League 19. lis 202117:21 > 17:35 0 komentara
Jonathan Moscrop/CSM via ZUMA Wire) (Cal Sport Media via AP Images)

Šahtar je prošle sezone u obje utakmice iznenadio Real Madrid u Ligi prvaka, a ove će momčadi igrati i u utorak u trećem kolu.

Bio je to povod Sportsfingingu da objavi kapetan sa sportskim direktorom Rudara Darijom Srnom.

“Dobro mi ide. Znam da mnogi igrači imaju problema kada završavaju karijeru i ne znaju što bi radili. No, ja sam ovdje igrao 17 godine plus jednu u Cagliariju. Imao sam kratak odmor pa radio kao pomoćni trener, a onda je odmah stigla ponuda da budem sportski direktor. Šahtarov sam vojnik i želim pomoći. Ovo je moj klub, moja ekipa, moja obitelj. Svaka uloga je dobra za mene, ali volim biti blizu ekipe i pomoći svojim iskustvom”, rekao je Srna pa otkrio da je htio i Real.

Schuster me zvao. Kada sam došao u Šahtar on je bio trener. Odličan je tip. Nazvao je predsjednika i mojeg agenta, ali nije bilo službene ponude. No, ne bih ni otišao. Tada sam već bio kapetan Šahtara.”

“Šahtar je sigurno najbolja ekipa u istočnoj Europi. Ako usporedite Šahtar u zadnjih 15 godina s CSKA, Zenitom i velikim klubovima vidjet ćete da je tako. Naš sistem je drugačiji. Kupujemo mlade talente, poboljšamo ih i prodamo velikim klubovima.”

Srna prati Real i prijatelja Modrića.

“Pratim ih zbog mojeg prijatelja Luke, da… A volim i Ancelottija. Njega sam upoznao u Londonu kada smo sa zajedničkim prijateljem popili piće. Volim trenere koji mijenjaju lige i vole izazove. Ancelotti je za mene jedan od najboljih u povijesti. Pobjeđivao je u Njemačkoj, Engleskoj, Italiji, Francuskoj. Nema baš puno trenera kojima je to uspjelo. Mourinho? Guardiola? Nema baš puno više.”

Modrić mi je veliki prijatelj dugo godina. Razgovarali smo jučer. Sve što je Luka napravio za nogomet…, a pri tome se nije uopće promijenio kao osoba. Prvo što mogu reći o Luki je da je odličan tip. Što se terena tiče, osvojio je Zlatnu loptu i četiri Lige prvaka, to sve govori. Obožavam ga i ponosan sam što sam mu prijatelj i što smo igrali zajedno za Hrvatsku”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!