Scholes: Bilo me je sram slaviti titulu Lige prvaka

Champions League 30. pro 202117:36 > 17:40
Alex Livesey / Staff

Legendarni nogometaš Manchester Uniteda Paul Scholes tvrdi da ga je bilo sramota slaviti titulu Lige prvaka 1999. godine.

U finalu za pamćenje između Manchester Uniteda i Bayerna, Crveni vragovi su s dva gola u nadoknadi susreta došli do titule prvaka Europe.

Paul Scholes nije igrao u ovom finalu zbog suspenzije, baš kao i Roy Keane, ali su se pojavili na terenu u odijelima kako bi proslavili trofej.

Međutim, Scholes tvrdi da se nije osjećao kao dio ekipe u tim trenucima.

Ne osjećaš se kao dio ekipe, nimalo“, rekao je Scholes za BT Sports i nastavio:

Neki ljudi govore da je to čudan osjećaj jer si ipak odigrao 15-16 utakmica kako bismo došli do tamo, ali na tribinama si i nemaš nikakvu kontrolu nad onim što se događa na terenu. Nemaš nikakvog utjecaja“, rekao je Scholes kojeg je bilo sramota slaviti.

Otišli smo na teren, ali iskreno, bilo me je sram”, rekao je Scholes.

Legendarni nogometaš igrao je devet godina kasnije u još jednom finalu u kojem je Manchester United savladao Chelsea i to mu je bio drugi trofej Lige prvaka u karijeri.

Pored toga u Unitedu je osvojio 11 titula Premier lige, četiri FA Kupa, tri Liga Kupa, te klupsko prvenstvo svijeta.

Ukupno je čuveni veznjak u karijeri odigrao 718 utakmica i postigao 155 golova za Crvene vragove.