‘Real u finalu je dokaz koliko je Uefa čista’

Champions League 17. svi 202215:13 > 15:16 0 komentara
Markus Ulmer Pressefoto

Predsjednik UEFA-e Aleksander Čeferin u razgovoru za slovenski portal 24ur.com pričao je o brojnim aktualnim temama, a posebno se dotaknuo odnosa sa Real Madridom.

Naime, odnosi europske kuće nogometa sa kraljevskim klubom su jako narušeni otkako se njihov predsjednik Florentino Perez zalagao za osnivanje Superlige Europe, natjecanje koje ne bi bilo pod okriljem UEFA-e.

„Osobno nemam problem sa Realom, naravno trenutno nisam u kontaktu sa njegovom upravom. Ipak, mjesto Madriđana u finalu Lige prvaka je dokaz koliko su UEFA natjecanja čista. Da nije tako sigurno muški sastav Reala i ženski sastav Barcelone bi bili u finalu Lige prvaka. Profesionalno gledam na sve to i imam dobre živce da čekam rasplet. Riješit će se sve, ali rasplet neće biti na terenu“, rekao je Čeferin na početku razgovora.

Prvi čovjek europskog nogometa ne bi smio prognozirati tko će osvojiti Ligu prvaka.

„Već u polufinalu sam sumnjao da bi Real mogao eliminirati Manchester City, pogotovo poslije poraza u prvoj utakmici. Ali očigledno ima devet života, poput mačke. Oni su iskusna ekipa, ali po meni je njihova obrana jadna. Za Benzemu sam mnogo puta rekao da je jedan od najpodcijenjenijih igrača u povijesti. Zatim, imaju Luku Modrića koji je sve kvalitetniji kako je stariji…Ne bih se usudio bilo što prognozirati, jer uvijek pogrešim. Bit će ovo jedno ludo finale.

U srijedu se u Sevilli održava finale Lige Europe, u kojem će igrati Rangers i Eintracht Frankfurt.

„Bio sam na utakmici u kojem je Eintracht izborio plasman u finale. Po završetku utakmice navijači su upali na teren i počeli slaviti, ni policija ih nije mogla spriječiti u tome. Zbog toga ćemo morati biti oprezni u finalu, da ne bude nereda. Čitava situacija djelovala je bajkovito, na stadionu svi navijači i upravo su ponosno pjevali himnu. Kada se završio dvoboj članovi uprave su plakali od sreće…negdje sam pročitao da je čak devet vjenčanja odgođeno kako bi parovi i gosti mogli prisustvovati utakmici… Nerealna atmosfera, kao da smo se vratili u romantične 80-te godine, a to mi se čini sjajno“, rekao je Čeferin.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!