Perišićevi Spursi ‘pali’ u Portugalu, Brozu pobjeda

Champions League 13. ruj 202220:41 > 20:42 0 komentara
Action Images via Reuters/Matthew Childs

Nogometaši Sportinga i Intera ubilježili su pobjede u prvim susretima 2. kola Lige prvaka u utorak.

Milanski Inter je slavio kod Viktorije Plzen s 2:0 zahvaljujući Edinu Džeku, koji je zabio i asistirao  za pobjedu u Češkoj u utakmici skupine C Lige prvaka.Inter je kontrolirao utakmicu od samog početka i otvorio rezultat u 20. minuti kada je Joaquin Correa izbacio golog Džeku koji je desnom nogom u šesnaestercu svladao vratara Plzena Jindricha Staneka.

Češki prvak proveo je većinu utakmice u obrani i suočio se s teškom bitkom nakon što je Pavel Bucha isključen u 61. minuti zbog opasnog starta na Nicola Barelli.
Gosti su udvostručili svoje vodstvo 10 minuta kasnije u protunapadu kada je Džeko kliničkim dodavanjem pronašao Denzelu Dumfriesu da ubaci loptu u mrežu. Marcelo Brozović je igrao do 84. minute za Inter, a nosio je i kapetansku vrpcu.

Bayern München igra protiv Barcelone u drugoj utakmici skupine C u utorak.

U Lisabonu je Sporting s 2:0 svladao Tottenham Hotspur golovima u samoj završnici zamjena Paulinha i Arthura Gomesa.
Paulinho je u 90. minuti zabio udarcem glavom nakon kornera, dok je Gomes, koji je ušao na travnjak tek nakon pogotka, pogodio u trećoj minuti dodanog vremena iz neposredne blizine.

Ivan Perišić je odigrao cijeli susret za Tottenham.

Pobjedom Sporting predvo skupinu D sa šest bodova, dok su Spursi drugi s tri nakon dvije utakmice