‘Nismo u polufinalu zbog politike, ne sviđa mi se nova LP’

Champions League 26. tra 202120:50 > 20:50
Pool via REUTERS/Lee Smith

Strateg Chelseaja Thomas Tuchel istaknuo je da mu se ne sviđa novi format Lige prvaka, jer on samo znači povećanje broja utakmica.

UEFA je objavila da će se od 2024. godine Liga prvaka proširiti sa 32 na 36 klubova. Grupnu fazu zamijenit će liga koja uključuje sve klubove.

„Nisam siguran da mi se sviđa, jer jedino što vidim je veći broj utakmica. Sa rasporedom koji imamo, teško mi je biti uzbuđen zbog toga“, rekao je Tuchel, pred polufinalni dvoboj sa Real Madridom.

„Zbog diskusija o Superligi zaboravili smo na reformu Lige prvaka. Jesu li pitali trenere o tome? Mislim da nisu. Mene nisu. Jesu li pitali igrače? Mislim da nisu. Sve je više utakmica, ali nije više kvaliteta“.

Chelsea i Real bili su među 12 klubova koji su osnovali Superligu, pa se jedno vrijeme pisalo da bi mogli biti isključeni iz Lige prvaka.

„Stigli smo do polufinala jer smo to zaslužili, kao i Real Madrid. Nismo ovdje zbog političkih odluka. Izborili smo se za ovu poziciju rezultatima. Ako problem postoji na političkoj razini, tamo se treba i rješavati“.

Susret između Real Madrida i Chelseaja na programu je u utorak od 21 sat.