HR klubovi pobjedama značajno podigli koeficijent

Champions League 23. srp 20219:58 > 10:00 0 komentara
Photo: Guliver Images

Hrvatski klubovi osigurali su tri pobjede iz četiri utakmice u uvodnim utakmicama proteklog pretkola europskih natjecanja čime su značajno podigli koeficijent za buduće EURO sezone.

Dinamo je pobijedio najprije Valur, a potom Omoniju, Hajduk Tobola, a Rijeka Gziru dok je Osijek remizirao u Poljskoj s Pogonom što je Hrvatskoj osiguralo 5,5 bodova za značajno podizanje EURO koeficijenta čime je postignut proboj na 14. mjesto UEFA-ine ljestvice.

To znači da bi Hrvatska od sezone 2022/23. ponovno mogla imati dva predstavnika u kvalifikacijama Lige prvaka, ali i jedan klub više u europskim natjecanjima (1 Europa liga, 2 Konferencijska liga). Cipar je trenutno na 15. mjestu s 0.25 boda iza hrvatskih klubova pa će do kraja kvalifikacijskog dijela sezone biti vrlo zanimljivo pratiti što će se zbivati.

Naravno, očekivanje jest da će Dinamo završiti posao u Nikoziji idućeg tjedna, a tada bi Ciprani dodatno izgubili mogućnost zarade bodova. Preostala dva natječu se u konferencijskoj ligi, AEL je u četvrtak poražen protiv Žiline 3:1 dok je Apollon s minimalnih 1:0 porazio Villazniju.

Naravno, Cipar nije jedina prijetnja, bodovno previše ne zaostaju niti 16. Švicarka pa Turska i Češka.

Ipak, optimizam HR klubova je na itekako visokoj razini, preostaje dovršiti posao u uzvratnim susretima, a zatim pokušati zaraditi pokoji bod i u nastavku kvalifikacija protiv jačih klubova.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!