Nogometaši Real Madrida od 21 sat dočekuju Chelsea u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka u kojoj brane 3:1, dok će se u drugoj utakmici večeri Bayern u Münchenu protiv Villarreala loviti zaostatak 1:0.
Prvu utakmicu Chelseaja i Reala na Stamford Bridgeu riješio je hat-trickom Karim Benzema.
“Točno je da zavisimo od toga kako igra Benzema, tu nemamo što kriti. I mogu reći da sam jako sretan što ovisimo o igraču poput njega”, rekao je trener Kraljeva Carlo Ancelotti.
Prednost koju Real ima je velika, Chelsea želi ispraviti greške iz prve utakmice i pokušat će u uzvratu napraviti preokret, ali šanse za takav rasplet su minimalne.
Iako je slavio u prvoj utakmici minimalnim rezultatom Villarreal nije favorit na Allianz Areni. Njemački mediji, ali i kompletna tamošnja javnost ovu utakmicu su okarakterizirali kao ‘biti ili ne biti’, tako da Žutoj podmornici neće biti nimalo lagano u Münchenu pred 70.000 navijača.
“Poštovanje prema Bayernu mora biti ogromno u svakom pogledu. Bit će vrlo teško i morat ćemo znati kako odgovoriti. Oni su navikli postizati puno golova kod kuće. Poštuju nas, ali znaju da su favoriti ako odigraju najbolje što mogu. Igrati četvrtfinale Lige prvaka u Münchenu je lijepo, ali ne smijemo se zadovoljiti time. Hoćemo u polufinale, iako će biti vrlo teško. Bit će ovo potpuno drugačija utakmica u odnosu na prvu, bit će vrlo komplicirano. Naše izdanje iz prve utakmice neće biti dovoljna u Münchenu, morat ćemo biti bolji. Morat ćemo ih zadržati u obrani i biti još opasniji u napadu”, rekao je trener Villarreala Unai Emery.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC