LP: Astana u 95. minuti do slavlja

Champions League 24. srp 201818:07 > 18:16
Photo by Ian MacNicol/Getty Images)

Nogometaši Astane provukli su se u prvoj utakmici drugog pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka protiv danskog Midtjyllanda slavivši rezultatom 2:1. Pobjednik ovog dvoboja igrati će u trećem pretkolu protiv boljeg iz susreta Dinama i Hapoela.

Za momčad Astane igrao je i bivši igrač Hajduka i Rijeke, Marin Tomasov koji je čitav dvoboj odigrao na desnoj strani veznog reda prvaka Kazahstana.

Junak slavlja Astane bio je mađarski veznjak Laszlo Kleinheisler koji je postigao oba pogotka za najbolju kazahstansku momčad. Astana je povela u 31. minuti, da bi gosti izjednačili početkom drugog dijela. Vrhunac drame dogodio se u 94. minuti kada je Kleinheisler opalio desnom nogom s 20-tak metara od gola danske momčadi, te uz pomoć stative zabio pogodak.