Vaha za SK: Guardiola je počeo previše fantazirati

Champions League 19. kol 202017:20 > 17:26
Masashi Hara/Getty Images

Dan nakon što je PSG ušao u svoje prvo finale Lige prvaka u povijesti, nazvali smo čovjeka koji je bio igrač i trener dok velikog francuskog kluba Vahida Halilhodžića.

Masashi Hara, Getty Images Sport

Stručnjak iz Bosne i Hercegovine je trenutno izbornik Maroka, ali u karijeri je imao brojne uspjehe kao igrač i trener. Igrač PSG-a bio je 1986. godine i u 18 nastupa postigao je 8 pogodaka. Na klupi pariške momčadi bio je od 2003. do 2005. godine.

SPORTKLUB: Kako komentirate fantastičnu PSG-ovu predstavu protiv RB Leipziga i povijesni plasman u finale Lige prvaka?

Halilhodžić: PSG je igrao odlično, moram reći i neočekivano dobro. Napokon su izgledali kao prava momčad i moram čestitati kolegi Tuchelu na toj utakmici. S druge strane, Leipzig me malo i razočarao moram priznati. Malo su bili i naivni, radili su pogreške kakve nisu smjeli u polufinalu Lige prvaka, ali ovo je za njih veliki uspjeh.

SPORTKLUB: Bili ste igrač i trener PSG-a, kakva je razlika u vrijeme kada ste igrali i trenirali u odnosu na sad?

Halilhodžić: Ma razlika je nebo i zemlja. Budžet današnjeg PSG-a je čak devet puta veći od onog kojeg sam ja trenirao prije 15 godina i to je zaista drugi svijet. Međutim, zaista mi godi to što su napravili ovakav uspjeh, a moram reći da u Francuskoj baš i nisu oduševljeni jer ne vole PSG zbog tog priljeva novca iz Emirata.

SPORTKLUB: Koga ste vidjeli kao ključnu figuru PSG-a u ove dvije utakmice u Ligi prvaka?

Halilhodžić: Možda ćete se iznenaditi, ali za mene je prevaga Marquinhos. Ne samo zato jer je zabio dva gola, nego zato jer povezuje obranu i napad te je zaista napredovao kao igrač. Čita dobro igru, pomaže obrani i zaista je polivalentan igrač. Moram pohvaliti Paredesa i Herreru koji su također odigralo fantastično protiv Leipziga, zaustavili njihov brzi kontranapad i pridonijeli toj uvjerljivoj pobjedi.

Getty Images

SPORTKLUB: Je li PSG-ov napadački trojac Mbappe, Neymar i Di Maria trenutno najbolji trio na svijetu?

Halilhodžić: Mislim da je. Pogotovo Neymar i Mbappe koji su za mene najbolji igrači svijeta u ovom trenutku zajedno s Lewandowskim. Di Maria ne pridonosi toliko igri u terenu, ali vidjeli smo protiv Leipziga da je zabio pogodak i podijelio dvije asistencije što je za ofanzivnog igrača jako bitno. Međutim, moram reći da su imali puno sreće protiv Atalante, te da su Talijani iskusniji PSG bi već sada bio van turnira. Sada su samo jednu pobjedu udaljeni od titule i vjerujem da će do nje doći.

SPORTKLUB: Večeras se igra drugo polufinale, ima li Lyon snage za još jednu senzaciju? Mogu li izbaciti Bayern?

Halilhodžić: Zašto ne bi mogli, pogotovo zato jer se igra na jednu utakmicu i vjerujem da imaju svoje šanse. Da se igra na dvije utakmice, onda jako teško jer je Bayern fantastičan, ali kako su izbacili City, tako mogu i Bayern.

SPORTKLUBJeste li gledali novi kiks Guardiolinog Citya? Dojam je da je Lyon bio jako dobar u toj utakmici.

Halilhodžić: Gledajte, u toj utakmici je odlučila i sreća. Kod drugog gola Lyona čini mi se da je bilo malog prekršaja na Laporteu nakon čega sje on pao i dopustio Dembeleu da postigne pogodak. Međutim, Lyon je pokazao da je čvrsta ekipa, odigralo su i dosta iznad očekivanja te su iskoristili to što je Guardiola malo previše rotirao i postavio izmiješanu momčad

SPORTKLUB: Rekli ste da PSG nije baš obljubljen u Francuskoj, je li s Lyonom drukčije, raduju li se Francuzi njihovom uspjehu?

Halilhodžić: Ha, ha ha…Pa nije baš ni Lyon ješto voljen od strane Francuza, ali ipak je percepcija francuske javnosit nešto drukčija s obzirom da dosta ulažu u svoj pogon i ne troše milijune na dovođenje igrača. Oni su u posljednjih dvadeset godina uvijek u vrhu u francuskoj i igraju odlično u Europi

Oli Scarff/Pool via REUTERS

SPORTKLUB: Kako komentirate novi neuspjeh Guardiola? Već deseet sezona zaredom nije ušao u završnicu Lige prvaka.

Halilhodžić: Mislim da je Guardiola počeo malo previše fantazirat s postavama. Da se ne lažemo, on je fantastičan trener koji je napravio velike rezultate, ali ne smije si dopuštati ovakve kikseve. Na najvećoj sceni se samo rezultat pamti, može njegova momčad igrati prelijepo, ali ako ne pobjeđuju onda je to najčešće trenerova krivica.

SPORTKLUB: Bili ste napadač, kako komentirate onaj Sterlingov promašaj koji je izbacio City iz Lige prvaka?

Halilhodžić: Ma ja sam promašio i s linije, kamoli ne s pet metara kao što je i on. Vjerojatno je bio umoran, manjak koncetracije i dogodi se takav promašaj. Gledajte, u nogometu je najteže postići pogodak, zato i napadači jesu najviše plaćeni, tako da koliko god to izgledalo lako, baš i nije tako.