Bilićev WBA poražen u derbiju, ugrožena promocija!

Champions League 26. lip 202022:45 > 22:50
Laurence Griffiths /Allsport/Getty Images

Brentford je u utakmici 39. kola Championshipa na svom terenu svladao (1:0) West Bromwich Albio, kojeg s klupe vodi Slaven Bilić.

Laurence Griffiths/Getty Images

Jedini pogodak na utakmici postigao je Watkins još u 16. minuti. Brentford je ovom pobjedom dohvatio treće mjesto na ljestvici, samo pet bodova iza još uvijek vodećeg West Broma, koji je s utakmicom više bodovno poravnat s Leedsom.

Momčad Marcela Bielse sutra ugošćuje Fulham i imat će priliku odvojiti se na vrhu ljestvice od WBA.

U večerašnjoj utakmici, emitiranoj na SK1, hrvatski nogometaš Filip Krovinović igrao je za goste iz okolice Birminghama od 46. minute, kada je u igri zamijenio Philippsa.

Izravan plasman u Premier ligu ostvarit će samo dvije najbolje momčadi nakon 46 odigranih kola. Do završetka prvenstva za WBA je preostalo odigrati još 7 utakmica i u njima pokušati očuvati prednost od spomenutih pet bodova, iako se ta distanca dodatno može smanjiti (na 4 boda) ako bi Fulham sutra na gostovanju pobijedio Leeds.