Sanchez: U Interu sam ponovno zavolio nogomet

Paolo Rattini/Getty Images

Igrač Intera Alexis Sanchez rekao je da ponovno osjeća strast prema nogometa od dolaska u redove Nerazzurra na posudbu iz Manchester Uniteda.

Čileanac je bio jedan od najboljih igrača Premier lige u razdoblkju kada je igrao za Arsenal, ali nije nastavio u istom ritmu kada je otišao u United. U godinu i pol na Old Traffordu postigao je samo pet golova, ali se puno toga promijenilo otkako je u Interu, iako je za vikend dobio isključenje na utakmici sa Sampdorijom, jer je prethodno postigao prvi gol u dresu milanskog kluba.

– Prije dolaska sam dobro znao trenera i neke igrače i vjerujem da se klubu sprema nešto lijepo u budućnosti. Ako se ne varam, Inter nije osvojio ništa sedam ili osam godina. Sve ovo mi izgleda kao da ponovno pronalazim način zavoljeti nogomet, zajedno s mojom strašću da osvojim nešto sa Interom – rekao je Sanchez.

Inter je sezonu u Serie A otvorio nizom od šest pobjeda bez poraza, a u prvom kolu Lige prvaka je remizirao sa Slavijom u Milanu. Sanchez ističe da vjeruje da će Nerazzurri ove sezone stići do trofeja, kao i da njegov momčad može pobijediti Barcelonu u srijedu.

– Ako imamo jednu ili dvije prilike ne smijemo ih propustiti. Igrao sam na Nou Campu s Unitedom, propustili smo tri ili četiri čiste prilike. Ako želite pobijediti Barcelonu, to se ne smije događati. Svaki nogometaš želi osvojiti Ligu prvaka, igrate je da biste došli do trofeja, ne samo da biste se natjecali. I ja igram da bih je osvojio. To je sjajna prilika za svakog igrača, a svi u Interu su uzbuđeni jer su ponovo u Ligi prvaka – naglasio je Sanchez.

Dvoboj između Barcelone i Intera na programu je u srijedu od 21 sat.