Lehmann dobio otkaz u Herthi zbog rasizma

Bundesliga 5. svi 202111:58 0 komentara
Thomas Niedermueller Bongarts

Nekadašnji golman Jens Lehmann dobio je otkaz u Herthi iz Berlina zbog rasističkog komentara upućenog bivšem nogometašu Dennisu Aogu.

Lehmann je, pretpostavlja se slučajno, poslao rasističku poruku Dennisu Aogu, a ovaj je to odlučio objaviti na društvenim mrežama.

Nakon što je to učinio, Lehmann se javno ispričao na Twitteru, ali mu to nije previše pomoglo i rukovodstvo Herthe mu je uručilo otkaz u upravnom odboru kluba.

Takve izjave nisu ono za šta se naš klub zalaže. Distanciramo se od bilo kakvih oblika rasizma“, priopćeno je iz berlinskog kluba.

Aogo je karijeru završio u ljeto prošle godine i sada je zaposlen kao stručni analitičar na Sky Sport Germany.

U karijeri je ovaj nogometaš igrao za Freiburg, HSV, Schalke, Stuttgart i Hannover. Dres reprezentacije Njemačke oblačio je 12 puta.

Lehmann sa druge strane ima mnogo bogatiju karijeru. Počeo ju je u Schalkeu, a igrao je još za Milan, Borussiju iz Dortmunda, Arsenal i Stuttgart.

Za reprezentaciju Njemačke Lehmann je branio 61 put.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!